Soru Cevap

Oracle VM VirtualBox programında kurduğunuz bir sanal makinayı başlatmak istediğinizde bu hatayı alabilirsiniz.

"Cannot access the kernel driver ..."

 

Çözüm için;

Add a comment

SQL-logoServer: Msg 8134, Level 16, State 1, Line 1
Divide by zero error encountered.

Bu hata SQL Sorgusu içerisinde yaptığınız bir bölme işleminde payda(bölen) değerinin 0 "sıfır" olması durumunda karşınıza çıkar.
Bildiğiniz gibi herhangi bir sayının sıfıra bölümü tanımsızdır.
Ek olarak bölünen yada bölen değerin NULL olduğu durumlarda bu hatayı almazsınız çünkü bu işlemin sonucu NULL olacaktır.

Add a comment

twit-bilmiyorsanogrenSiz de bu günlerde özellikle de twitter hesabınıza gelen bu mesajlardan şikayetçi misiniz?

"SELAM SENCE BU VİDEO TUTAR MI ? ÇOK UĞRAŞTIM"

güveninizi kazanmak üzere twitter hesabınızda kullandığınız adınıza hitaben yazılmış bu mesajla karşılaştığınız cihaz cep telefonunuz ise ve burada ilgili linke tıklarsanız nispeten şanslı sayılacaksınız çünkü ilgili linkte bulunan zararlı yazılım windows üzerinde çalışmak üzere programlanmış bir program kılığında, ismi ise oldukça tanıdık ve güven verici "FlashPlayer.exe" 

Elbette linkteki programın flash player ve adobe firması ile hiç bir ilgisi yok.

Add a comment

Epson-LX300Epson LX-300 ve LX-300+II yazıcınızda Türkçe karakter desteğini açmak için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz;

Yazıcınıza kağıt yükleyin ve kapatın. Toplamda 5 sayfaya ihtiyacınız olacak. 

Add a comment

windows-xp-genel-webWindows XP işletim sistemlerinde en sık rastlanan sorunlardan bir tanesi "NTLDR eksik Yeniden başlatmak için herhangi bir tuşa basın. (veya CTRL+Alt+Del'e basın.. )" hatasıdır. Bu hatanın çözümünü ele alırken hatanın hangi işlemden sonra başladığı önemlidir, işte farklı senaryolarda Ntldr eksik hatasının çözümü:

 

Add a comment

surround-webSes sistemi denince en çok duyduğumuz terimlerden biri olan Surround, dilimizde ‘çevrelemek, kuşatmak, etrafını sarmak’ anlamına geliyor.
Çok hoparlörlü ses sistemlerinin amacı, sesi kulağımıza çevresel olarak ulaştırmaktır. Biz filmi izlemek için özel olarak tasarladığımız oturma odamızda hoparlörlerin oluşturduğu dairenin merkezinde konumlanırız. Böylelikle Surround hoparlörler sayesinde sesi her açıdan duyabilirsiniz. Kulağımız bu konuda oldukça hassastır.

Add a comment