Bilgisayar Programları

Excel'de hangi fonksiyonların olduğunu, bunların kategorilerini ve ne işe yaradıklarını ve ingilizce karşılıklarını görebileceğiniz çok işinize yarayacak bir tablo.

Add a comment

tiger-entÇek girişi yaparken veya Çek Bordrosunu bir firmanızdan bir firmanıza gönderirken karşılaşabileceğiniz bu hatanın sebebi, kaydetmek istediğiniz çek ile aynı portföy numarasıyla sistemde başka bir çekin kayıtlı olmasıdır.

Çözüm için;

Add a comment

wolfenstein-doom-bilmiyorsanogren-wMaalesef attığımız başlığı şu anki yeni nesil anlamayabilir. Orta yaşlara yaklaşan bizleri de kapsayan “eski gençler” :-) ise kesinlikle başlığımızı anlayacak ve bir kısmı heyecanlanacaktır.
Gençlere kolaylık yapalım “DOOM EFSANESİ GERİ DÖNDÜ” diyelim. :-)

“DOOM” ‘un ilk versiyonlarından “WOLF” olarak da adlandırdığımız MS-DOS üzerinde oynanan bu efsane oyun flash olarak uyarlanmış haliyle yeniden karşımızda.

Add a comment

angrybirds-bilmiyorsanogrencom-gizli-chrome-simgesi-secret-chrome-logo-webAngry Birds 'de puanlarınızı daha da üst sıralara taşımak istiyor ama yolunu bulamıyor musunuz?

Bazı gizli özelliklerle daha çok puan kazanmak mümkün!
İşte bunlardan biri;

Add a comment

angrybirds-bilmiyorsanogrencom-webDokunmatik ekranlı telefonlar ve tabletlerle birlikte hayatımıza giren ve çıkacak gibi de görünmeyen oyunlar birer birer bilgisayar ortamında da karşımıza çıkmaya devam ediyor. Bunlardan biri hatta en ünlüsü "Angry Birds" orjinal adıyla bildiğimiz kızgın kuşlar oyunu.

Angry Birds oyunu yakın bir tarihte Google Chrome tarayıcı için özelleştirildi ve bir eklenti gibi yüklememize olanak tanındı. Üstelik o an internet bağlantınız olmasa bile çalışacak şekilde Angry Birds ü bilgisayarınıza kurmanız mümkün.

Add a comment

Paint (eski adıyla Paintbrush for Windows), Microsoft Windows'un ilk çıkışından itibaren hemen hemen her sürümünde bulunan basit bir (grafik) çizim yazılımıdır. Genellikle MS Paint veya Microsoft Paint adıyla anılır. Bu yazılım, Windows bitmap (.bmp uzantılı 24-bit, 256 renk, 16 renk, ve siyah-beyaz), JPEG, GIF (Windows 98 sürümü ve bir Windows 95 güncellemesi ile şeffaflığı desteklemeye başlamıştır ama hareketlilik özelliği Windows Vista ve 7 sürümde de mevcut değildir.), PNG (alfa kanalı özelliği olmadan) ve TIFF (çoklu sayfa olmadan) dosya türlerini açabilir ve bu türlerde dosyayı kaydedebilir. Renkli kipi ve siyah-beyaz kipi vardır ama gri ton kipi yoktur. Add a comment