Genel Bilgisayar Bilgileri

sifre-passwordKonumuz veri Güvenliği! Ciddi, çok ciddi bir konu; Genelimiz öyle düşünmese de…

Bilgisayar, İnternet ve son dönemde Akıllı Telefon kullanıcılarının artık sadece “kullanıcı” düzeyinde kalmamaları gerekiyor. Elbette ki her kullanıcı uzman olamaz ama minimum düzeyde şifre ve parolalar için hassas olmalılar.

Aksi takdirde kişisel verilerin çalınması;

Add a comment

wetransİş veya kişisel amaçlı olarak internet üzerinden bir çok dosyayı muhattabımız olan kişilere mail ekinde gönderiyoruz. Ancak bazen dosya boyutunun büyümesi sonucu dosyaları mail eki yapmak mümkün olmayabilir. İşte böyle durumlarda internet üzerinden dosya transferi için basit ve ücretsiz sitelerden birisi wetransfer.com.

Add a comment

w8Windows 8 ve Windows RT ile, zaten kullandığınız klavye kısayollarını kullanabilir ve yenilerini de bulabilirsiniz. Örneğin, Başlangıç ekranında arama yapmanın en kolay yolu yazmaya başlamaktır. Başlangıç ekranında olmayanlar için ne yapmalıyım? Windows logo tuşu‌ Windows logo tuşuna basın, Başlangıç ve kullandığınız uygulamalar arasında hızla geçiş yapabilirsiniz.
Add a comment

google-logoGoogle, insanların hayatına o kadar girdi ki "Google" kelimesi, "arama motoru kullanarak internette bir şey arama" anlamında bir fiil olarak İngilizce sözlüğe girmeyi başardı.

Ancak bugün Google yerine "BackRub" (Sırt masajı) kelimesini de kullanıyor olabilirdik.

Google'ın yaratıcıları Larry Page ve Sergey Brin Stanford Üniversitesi'nde arama motoru üzerinde çalışmaya başladıklarında projeye, "BackRub" (sırt masajı) adını vermişlerdir.

Add a comment

Window (pencere) sadece oda duvarlarındaki boşluklardı.

Mouse (fare) sadece bir hayvandı.

File (dosya) sadece ofislerde olurdu.

Add a comment

Piyasada bulunan akıllı telefonların hafızaları ortalama 8 gb, 64 gb 'a kadar çıkan modeller de var. Yahut satılan bilgisayarların arasında 2 tb (terabyte) yani 2.000 gb 'dan fazla belleğe sahip modeller var. Peki biliyor musunuz? Koca holdinglerin tüm verileri yıllar önce 100 mb 'ı geçmiyordu. İşte böyle bir zamanda 1 gb depolama alanından bahsetmek herkesin de harcı değildi hani. 1 GB, "O hafıza dolar mı be!"
İşte 20 yıl önceki 1 GB sabit disk sürücü; 

Add a comment