Müzik Klipleri

RAP Müzik Nedir ?rap-150x150


Rap müziğin kökeni 1970'lerde özellikle siyahi insanların yaşadığı Amerika'nın kenar mahallelerine, yâni bir diğer deyişle "getto"lara dayanmaktadır. Aynı dönemlerde ortaya çıkan Hip-Hop kültür akımının bir koludur. RAP'in "Rhytm And Poem" ('Ritim ve Şiir' ya da 'Ritmik Şiir') veya "Rhytmic American Poetry" (Ritmik Amerikan Şiiri) sözcüklerinin kısaltması olduğu görüşü yaygın olsa da aslında rap kelimesi, İngilizce sözlük anlamı olarak "ağır eleştiri" anlamına gelmektir.

Add a comment

bartu-orcun-bilmiyorsanogrencomOrçun Şarkı Söyler mi? Hem de nasıl söyler!

Yalan Dünya dizisindeki Orçun rolüyle yıldızı parlayan Bartu Küçükçağlayan, aynı zamanda "Büyük Ev Ablukada" isimli müzik grubunun solistliğini de yapıyor. İşte 'Orçun' sahnede! İzleyin.

Add a comment

Bu parça özellikle klibiyle sizi çok etkileyecek, her kare tablo güzelliğinde! Doğa tutkunları için harika bir seyahat olacak... İzleyin!
The Clip will affect you so much, each frame is picture-perfect! For nature enthusiasts will be a great traveling... Watch!

Add a comment

Kadife sesli sanatçımız Eflatun'dan Burcu Güneş eşliğinde enfes bir çalışma; "Çıkmaz Sokaklar" söz ve müzik Eflatun'a ait.

Add a comment