Kişisel Gelişim

Konfor alanı, kişinin kendini güvende ve rahat hissettiği, iyi tanıdığı, daha önceden karşılaşmış olduğu durumları içeren alandır, bir nevi görünmeyen bir duvarla çevrilidir. Gelişim göstermek ve yeni şeyler denemek çoğu kez bu alanının dışına çıkmayı gerektirir.

Add a comment

Zihnimizi pozitif şekilde kullandığımız zaman benzer zihinsel süreçleri yaşayanlarla bağlantı halinde oluruz...Bilincimizi negatif yapıda kullandığımız zaman ise bağlantımızı negatif insanlarla kurarız...Kişi kendisi için olumlu düşünceler hayal ettiği zaman başkaları için de bunu sağlamış olur...Vücudumuzu, ruhumuzu hayallerle başlayan yapıda tedavi edebildiğimiz sürece aynı durumda olan diğer insanlarla da bağlantı kurarız..

Add a comment

edebiyat-genel-Sana kitap ısmarlayabilir miyim..?..

-Oğlum -kızım ne zaman döneceksin ,bak sana en sevdiğin kitapları aldım... ..

-Bugün ünlü yazar ..... geliyor , onun söyleşisine iki bilet aldım en önden

benimle gelir misin ?

-Kitaplığın kadar konuş..........

Add a comment

kisisel-gelisim-webNeden evlerimizin büyük çoğunluğunda 1 den fazla televizyon olduğu halde çoğu evde kütüphane olmaz.....??...Modern olmak demek , her yanımızı teknolojik cihazlarla donatmak demek değil, aksine beyinlerimizi bilgiyle , yüreklerimizi sevgiyle doldurmak demektir..Yüreği ve beyni boş insanların elindeki teknolojik aletler, ancak onların daha da çok içsel boşluk yaşamalarına neden olur, kendilerine yabancı olmalarına neden olur, iç huzuru öldürür...

Add a comment

kisisel-gelisim-webO kadar çok ki bizim iyiliğimiz için ,sosyalleşmemiz için , bizim motive olmamız için söylenen sözde iyi niyetli , zehirli düşünceler : Korkularımız, kaygılarımız.

Allah tan kork ki kötü yapmayasın ,ateşe girmeyesin , işte bu düşünce yüzünden kişi manevi değerlere küstü , çünkü kimse kendisini yakan birini sevmez..Annenden, babandan atandan, dedenden kork ki saygı göresin ,sonuç: bostan korkuluğu imajı verilen kişilere sevgi -saygı yerine yüzeysel itaat olur, ama derinlerde öfke ve iticilik duyulur...Kalbine giremediğiniz insandan sevgi beklemeyin!

Add a comment

kisisel-gelisim-webÖzgürlük bireyin yaşamında mutlu olmak adına hep daha çok isteme , daha fazlasını yaşama ,sahiplenme dürtüsü sonucu ortaya çıkan tüketim ihtiyacından ziyade, birey hangi durumda , hangi maddi koşullar içinde olursa olsun kendi var oluş gayesi doğrultusunda içsel anlamda hayatın derinliğini algılama adına yaptığı yolculuktur ki bu süreçte dışsal haz odaklarının esiri olmaması gerçek özgürlüğü kişiye yaşatır. Ve özgürlük bir anlamda kişinin yalnız başına kalması durumunda bile mutlu olabilecek durumları oluşturabilmesidir.

Add a comment