Hayvanlar Hakkında

mandarin-webMandarin ördeği, Doğu Asya kökenli, orta büyüklükte çok renkli bir ördek türü.

Yaklaşık olarak 40-50 cm uzunluğunda, 65-75 cm kanat açıklığındadır. Erkek ve dişi arasında oldukça belirgin tüy rengi farklıklıkları vardır. Erkekler göz alıcı ve çeşitli renkleriyle oldukça dikkat çekiciyken, dişiler daha düz renkli tüylere sahiplerdir.

Add a comment

Köpekler en sadık dosttur ama bir çocuktan farkları yoktur :)

Sevimli ve sevgiye muhtaç oldukları gibi mama zamanları geldiğinde nasıl davranıyorlar buyrun ağır çekimle izleyin. :)

SEVİMLİ KÖPÜŞLERİN MAMA VAKTİİİ :)))  '' İYİ SEYİRLER ''

Add a comment

Yaşadığı yerler: Tropik Amerika, Polinezya, Madagaskar, Galapagos Adalarında toprak, ağaç ve sularda yaşar.
Özellikleri: Sırtında dikenli bir yelesi bulunan iri bir kertenkele. 180 cm boyunda 15 kg ağırlıktadır , ağaçlara tırmanırlar ve iyi yüzerler.
Çeşitleri: Asıl iguana ( yeşil iguana), kabarcıklı iguana, deniz iguanası, Galapagos kara iguanası en çok bilinenleridir. Sürüngenler (Reptilia) sınıfının, iguanagiller familyası türlerine verilen genel isimdir. Yerde, ağaçların üzerinde, yer altında ve kısmen suda yaşayanları vardır.
Add a comment

Eğer siz de bir köpek severseniz, bu konudaki fotoğrafları birden fazla kez incelemek isteyeceksiniz. Bilirsiniz ki köpekler ıslandıklarında kurumak için başlarından kuyruklarına doğru sıkı bir sallanma ve tüylerinin arasındaki suyu dışarıya atma eyleminde bulunurlar, bunu görmeyenimiz yok gibidir. Ancak bu görecekleriniz farklı!

Bildiğiniz gibi insan gözü saniyede 25-30 civarında durağan görüntü tespit edebilir. Yani bir obje saniyede 90 kez hareket ederse bizler insan olarak bu hareketlerin 30 tanesini görüp 60 tanesini de kaçırırız... Add a comment

Turna balığı, Esocidae familyasını oluşturan etçil balık türlerinin ortak adıdır. Hepsi de Esox cinsine aittir. sivri bir yapıda ama yan tarafları düz olan bir vücutları ve içeriye dönük "köpek dişleri" ile dolu olan uzun, ördek gagasını andıran bir ağızları vardır. Sırt ve anal yüzgeçleri vucutlarının çok arka kısmında kalır. Genç yaşlardakilerin yeşil, olgun yaşlara ulaşanlarının ise sarımsı kahverengi bir renkleri vardır.

Turna balıklarının üreme zamanı hemen karlar eridikten sonra başlar ve Mayıs ayında sona erer. Dişilerin ürettikleri 3 milim büyüklüğünde olan, 100.000 ila 1 milyon arasındaki yumurta, su bitkilerine yapışacak şekilde bırakılır. erkeğin yumurtaları oldukları yerde döllemesinin ardından 10 ila 30 gün içinde yavrular dünyaya gelir ve ömürlerinin ilk günlerinde yumurtalardan arta kalanlar ile beslenirler. Turna balıkları ilk çiftleşmelerini ancak üç dört yaşlarına varınca gerçekleştirirler.

Add a comment

Kapibara (Hydrochoerus hydrochaeris), kemirgenler sınıfına mensup en iri hayvana verilen addır. Uzunluğu 1,25 metreyi, ağırlıkları 50 kg’ı bulan Kapibaralar vahşi doğa dışında evcil olarak da etleri için beslenirler.

Tüyleri seyrek, burunları küt, bacakları ve kuyrukları kısa, kulakları küçük olan kapibaralara "Su Domuzu" da denilmektedir.

Add a comment