Tanıtıcı Reklam

aaa

İplik Numarası Dönüşüm Tablosu

(1) Dünya genelinde kullanılan iplik numarası tanımları;

 

Metric Count (Nm):
Nm  =  m / 1-g
Denier Count (den):
Den  =  g / 9000-m
English Cotton Count (NeB):
NeB  =  840-yd / 1-lb  or  NeB  =  768.1-m / 453.59-g
Tex Count (tex):
Tex  =  g / 1000-m

 

(2) İplik Numarası Dönüşümleri

Numara Metrik'ten (Nm) dönüşüm:

Tex  = 1000 / Nm
Ne=  0.59 x Nm
Den  =  9000 / Nm

Nm alanına bir sayı girin, sonra metin kutusunun dışını tıklatın veya tab tuşuna basın. 

From Nm:

To Tex:

To NeB:

TO Den:

Denye'den (den) dönüşüm:

Nm  =  9000 / den
NeB  =  5315 / den
Tex  =  0.111 x den

Denye alanına bir sayı girin, sonra metin kutusunun dışını tıklatın veya tab tuşuna basın.

From Denier:

To Nm:

To NeB:

To Tex:

Numara İngiliz'den (NeB) dönüşüm:

NeB

590 / NeB
NeB

NeB alanına bir sayı girin, sonra metin kutusunun dışını tıklatın veya tab tuşuna basın. 

From NeB:

To Nm:

To Tex:

To Den:

Tex ten (tex) dönüşüm:

Nm  =  1000 / tex
Ne=  590 / tex
Den  =  9 x tex

Tex alanına bir sayı girin, sonra metin kutusunun dışını tıklatın veya tab tuşuna basın. 

From Tex:

To Nm:

To NeB:

TO Den:


Dönüşüm Örnekleri:

[ Örnek. 1:     NeB 30 = 5315/30 den = 177 den ] [ Örnek. 2:     150 den = NeB 5315 / 150 = NeB 35 ] [ Örnek. 3:     NeB 20 = Nm 1.693 x 20 = Nm 34 ]

 
 
Add a comment

guneslenme-sunbath-webYaz geldi, geçiyor bile. Herkes sahillere koşmak, bronzlaşmak, vücudunu sıcakla barıştırmak için can atıyor değil mi? Güneşe çoktan doyanlar olduğu gibi, biliyoruz ki henüz tatile çıkmayanlar da var. E, bir de Ramazan girdi araya, tatile gitmek için Ramazan’ın bitmesini bekleyenler de var. Bu yüzden güneşten göreceğimiz zararı nasıl en aza indirebileceğimiz bilgisi hala çok gerekli. O halde haydi gelin biraz güneşin sevmediğimiz yönünden bahsedelim: Kışın derimiz bizi soğuktan korumak için kalınlaşır. Yeni tabakalar oluşturur. Fakat havalar ısındığında bunlara artık ihtiyacımız kalmaz, ölü deri haline gelmişlerdir çünkü. Kese yaptığımızda bile kolayca dökülürler. Bu yüzden bu ölü deriden kurtulmadan güneşlendiğimizde, ne yazık ki hepsi aynı anda dökülmez ve pürüzsüz bir bronzluk yerine lekeli, benekli bir görünüme sahip oluruz. Tavsiyemiz, siz siz olun, keselenerek ya da peeling yaparak ölü derinizi döktüğünüzden emin olmadan güneşlenmeyin.

Add a comment

parfumParfüm kafalarda kadın parfümü ve erkek parfümü olarak keskin bir şekilde ikiye ayrılmış durumda. Ancak unisex olarak piyasaya sunulan o kadar güzel kokular var ki, kesinlikle göz ardı edilmemeleri gerekiyor!

Unisex kavramı toplumumuzda genellikle uzak durulan bir kavram. Diğer bir çok tabu gibi. Özellikle erkekler pek yanaşmıyor unisex olan bir ürüne. Türk erkeği her zaman en erkeksi şeyleri tercih ediyor/ettiğini sanıyor. Ancak bu şekilde bir fark yaratmak mümkün değil. Fark yaratmak kimsenin yapmadığını yapmaktan geçiyor.

Add a comment

ucak-biletiŞehir dışında üniversitede okuyan öğrencilerin, ailelerinin yanına gidecekleri zaman ilk araştırdıkları konu uçak biletleri oluyor. Biliyoruz ki otobüs yolculuğu çok uzun zaman alıyor ve saatlerce bir koltukta kıpırdamadan oturmak insanı çok fazla yoruyor. Otobüs yolculuğundan sonra insanlar 1-2 gün kendini zor toparlıyor, özellikle uzun mesafeli olan yolculuklar insanları çok daha fazla etkiliyebiliyor. Bundan dolayı artık insanların seyahat edeceği zaman ilk aklına gelen uçak biletlerini araştırmak oluyor.

Add a comment

Bugün bir ürün inceleme videosu gördüm, hayatım değişti :)

Add a comment

Oyun Linki : https://www.facebook.com/rufflesturkiye/app_298027463617532

Ruffles, reklam filmlerindeki “böyle kafalar” konseptini internete de taşımış, Türkiye’nin ilk Goldberg projesini yapmış! Adına ise Ruffles MAX Machine denmiş... Böyle bir makine gerçekten de olsa olsa “böyle kafalar”dan çıkardı!

Ruffles Max’ın lansmanı için hazırlanan videoyu yeterince dikkatli izlerseniz, üzerlerinde soru işareti bulunan kutuları görebilirsiniz. Kutuların içinde ne olduğunu da bilirseniz o zaman ödüllerden ödül beğenirsiniz. Çünkü Ruffles, videoya kutular gizleyerek Facebook üzerinden oynanabilen bir oyun yaratmış ve videoyu interaktif bir hale getirmiş. Yukarıdaki link sizi oyuna götürecektir. Düzenekte kullanılan malzemelerden bazıları da kısaca şöyle:

- 2 adet 74 model Mini Cooper (Bayandan)
- 3 barbekü (hepsi yandı)
- 2.3 km ip ve 1.5 kilo barut
- 327 adet okey taşı
- 7 çamaşır makinesi
- 3750 parça LEGO
- 800 adet tahta
- 630 balon ve daha niceleri...

Ayrıca Ruffles videoyu daha eğlenceli yapmak için onu sonunda ödül de bulunan bir oyuna dönüştürmüş. Ödüller bomba:

- Adidas 1000 TL hediye çeki
- iPad 3 (Yeni)
- iPhone 4S
- PS Vita
- AR Drone
- Oyun koltuğu

Size tavsiyem dikkatli izleyin!

Bir bumads advertorial içeriğidir.

Add a comment